Bilinka, öncelikle müşterilerine ve üyelerine güvenli bir alışveriş ortamı sağlamayı ilke edinmiş bir websitesi olarak çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığına, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğuna ilişkin olarak ve 6698 sayılı Kanun’dan doğan haklarınız ve haklarınızı nasıl kullanacağınıza yönelik detaylı bilgi için Kişisel Veriler Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

Üyelerimiz tarafından www.bilinka.com ‘a (“İnternet Sitesi”) elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, Üyelerimiz ile yaptığımız ” Bilinka Online Üyelik Sözleşmesi” ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.

1- KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ

Blinka olarak websitemizden hizmet almaları halinde kredi kartı sahiplerinin güvenliğini önemsemekteyiz. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır. Bu bilgiler sadece ödeme sayfasında, bankadan ödeme onayı alımında kullanılacaktır. Hizmet alım sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.

2- WEB SİTESİ-ZİYARETCİ HABERLEŞME GÜVENLİĞİ

İnternet Sitesi’nin sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme SSL standardında gerçekleşmektedir. Kredi kartı bilgilerinin verileceği sırada sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığı, ödeme sayfasına erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin http:// biçiminde değil, ” https:// ” biçiminde oluşu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının sağ alt köşesinde kilit ikonu da yer almaktadır.

3- ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ VE UYGULAMALAR

İnternet Sitesi, web sitesi dâhilinde başka sitelere link verebilir. Bilinka, bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Blinka’ya ait sitede yayınlanan reklamlar, reklamcılık yapan iş ortaklarımız aracılığı ile kullanıcılarımıza dağıtılır. İnternet Sitesi’nde yer alan Gizlilik Ve Güvenlik Politikası ile Kişisel Veriler Aydınlatma Metni sadece web sitesi kullanımına ilişkindir ve üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz.

4- E-POSTA GÜVENLİĞİ

İnternet Sitesi’ne herhangi bir hizmet ile ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Bilinka, e-postalardan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti etmemektedir.

5- TARAYICI ÇEREZLERİ

Blinka işbu Gizlilik ve Güvenlik Politikası hükümlerini dilediği zaman sitede yayımlamak suretiyle değiştirebilir.Hükümler değiştiği takdirde, yayımlandığı tarihte yürürlük kazanır.

Bilinka.com